Konkurs Kolędy Niemieckiej 2016

XI Miejski Konkurs Kolędy Niemieckiej

9 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Gliwicach odbył się XI Miejski Konkurs Kolędy Niemieckiej. Wzięło w nim udział 140 uczniów.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 12 szkół. Uczniów podzielono na dwie kategorie wiekowe: klasy  I–III i IV–VI szkoły podstawowej, oraz na trzy kategorie wykonawcze: solista, duet  i zespół wokalny.

Naszą szkołę reprezentował zespół wokalno-instrumentalny „Gwiazdeczki” w składzie:

• Grzegorz Będzichowski (kl.V) – wokal
  • Emilia Miesiaczek (kl.IV) – wokal
  • Paulina Orlik (kl.IV) – wokal
  • Natalia Stromska (kl. VI) – wokal
  • Dagmara Pawletko (kl.III) – trójkąt
  • Marlena Rapsiewicz (kl.III)- trójkąt
  • Natalia Strzępek (kl.III)- tamburyn
  • Anna Nitkiewicz (kl. III) – dzwoneczki

Wspaniali młodzi artyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudnie przygotowani przez p. Ewę Dohrmann oraz p. Małgorzatę Mamok-Migurską zaprezentowali kolędę„Vom Himmel hoch”- „Jam z niebios zszedł”. Starania naszych uczniów zostały docenione przez wymagające jury i nagrodzone I miejscem!

Serdecznie dziękuję oraz gratuluję sukcesu naszym uczestnikom zmagań konkursowych!

Małgorzata Mamok-Migurska