Tangramy- WYGRYWAMY !!!

MISTRZOWIE TANGRAMÓW

Tangram pochodzi z Chin, jednak dokładnie nie wiadomo, kiedy powstał. Legenda mówi, że wymyślił go pewien człowiek o imieniu Tan. Do dziś każda z siedmiu części tangramu nazywana jest tanem. Do Europy układanka ta trafiła w XVIII wieku  i zyskała dużą popularność, ponieważ z tych siedmiu prostych tanów można zbudować tysiące wzorów.

Dnia 29 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły walczyli w kolejnej edycji Miejskiego Konkursu Matematycznego „Mistrz Tangramu”. Zmagania w układaniu wzorów odbyły się w Szkole Podstawowej nr 23 w Gliwicach. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny w składzie: I. Ewelina Piecyk, Magdalena Pater i Natalia Zaczkowska; II. Grzegorz Będzichowski, Tomasz Drost i Patrycja Latoch; III. Dawid Ochudło, Mateusz Jurczyk i Damian Zwiernik.

Uczniowie klasy V przeszli do kolejnego etapu zmagań konkursowych. Dnia 15 lutego 2017 r. piątoklasiści brali udział w finale XVI Powiatowego Konkursu Mistrz Tangramu dla uczniów szkoły podstawowej.

Celem konkursu jest popularyzowanie łamigłówek matematycznych, rozwijanie wyobraźni twórczej i inwencji wśród dzieci oraz inspirowanie uczniów do odkrywania i rozwiązywania problemów matematycznych w twórczy sposób. Uczestnicy klas IV -VI w trzyosobowych drużynach układali różne postaci i zwierzęta z elementów tangramu starochińskiego, serduszka i jajka Kolumba.

Drużyna reprezentująca naszą szkołę na poziomie klas V w składzie:

Grzegorz Będzichowski, Tomasz Drost i Patrycja Latoch zajęła II miejsce.

BRAWO!!!

Pani Małgorzata Prochota