Biblioteka w Przedszkolu

Nasze przedszkole już od kilku lat prowadzi stalą współpracę z Biblioteką Publiczną w Rudzińcu . Raz w roku, najczęściej w październiku, przedszkolacy jadą do siedziby Biblioteki w Rudzińcu, gdzie Pani Dyrektor Sylwia Welik oraz pani Agnieszka Wróbel zapoznają dzieci z zasadami działania wypożyczalni książek. Dzieci mają możliwość samodzielnego wypożyczenia sobie książeczki. Za zgodą rodziców dzieciom są zakładane karty czytelnika i od tego czasu sukcesywnie wypożyczają książki z biblioteki. Aby ułatwić kontakt z książką i wypracować nawyk czytania, pani bibliotekarka, Agnieszka Wróbel, przyjeżdża raz w miesiącu do naszego przedszkola z pakietem książeczek do wypożyczenia. W trakcie spotkania z dziećmi czyta im jedną z ciekawych książeczek, a następnie zachęca dzieci do wyboru- wypożyczenia nowej pozycji. Przedszkolacy,  ich rodzice, a w szczególności nauczyciele przedszkola są bardzo zadowoleni z takiej formy krzewienia czytelnictwa już od najwcześniejszych lat.

p. Maria Karafioł