Żywa Lekcja Historii w Rudnie

Żywa lekcja historii

Dnia 11 kwietnia 2017 roku do ZSP w Rudnie zawitali starożytni Rzymianie. To nie żart! Przybyli oni, aby przeprowadzić tzw. żywą lekcję historii i przybliżyć dzieciom tajemnice starożytnego Rzymu (oraz Gracji i Galii).

Dwóch aktorów z Torunia w strojach do złudzenia imitujących te, które zakładali na siebie mieszkańcy Imperium Rzymskiego opowiadali o taktykach wojennych, strojach, wkładzie starożytnych w rozwój kultury a także o ich upodobaniach kulinarnych. Szczęśliwcy mogli choć na chwilę wcielić się w rolę Rzymianina, zakładając na siebie strój legionisty i ćwicząc tzw. żółwia, czyli układ obronny formacji wojskowej. Wszyscy nauczyli się okrzyku bojowego legionistów. Na zakończenie spotkania animatorzy przeprowadzili test wiedzy, aby przekonać się, ile uczniowie zapamiętali z tej lekcji. Okazało się, że dzieci nie miały najmniejszego problemu z udzieleniem odpowiedzi na zadawane pytania. W nagrodę otrzymały srebrne monety z wizerunkiem samego Juliusza Cezara.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie. Z pewnością zdobyta wiedza przyda się uczniom na lekcjach historii.

Bożena Kaczmarczyk