ALBUS 2017

Ogólnopolski Konkurs z Języka Polskiego „ALBUS 2017”

Dnia 8 maja 2017 r. nasi uczniowie klas IV-VI zmierzyli się z bardzo trudnym zadaniem a mianowicie z Albusem, czyli Ogólnopolskim Konkursem z Języka Polskiego. Test do łatwych nie należał. Pytania dotyczyły gramatyki a także czytania ze zrozumieniem i znajomości lektur. Uczniowie byli solidnie przygotowani: ubrani na galowo, wyposażeni w czarne długopisy i ogromną wiedzę – niezbędną w tym konkursie. Na napisanie testu mieli równą godzinę, lecz wszystkim udało się skończyć wcześniej. Miejmy nadzieję, że naszym uczniom pójdzie znakomicie w tym roku, a może wśród nich znajdą się laureaci, tak jak w zeszłym? Bardzo możliwe! A my trzymamy mocno kciuki, aby tak właśnie było!

Żaneta Zwiernik, kl. VI