Dzień Ziemi 2017

DZIEŃ ZIEMI

Dnia 26 kwietnia w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość. Był to oczywiście Dzień Ziemi organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnie pod patronatem honorowym Pana Jana Spałka – Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec.

Na początku uczniowie klas IV-VI wraz z panią Małgorzatą Prochotą przygotowali występ artystyczny. Następnie Pani Małgorzata przedstawiła przygotowane przez klasę VI prezentacje. Były one między innymi o zanieczyszczeniach wodnych, powietrza oraz o kwaśnych deszczach i wielu innych ważnych dla naszego środowiska sprawach.

Następnie uczniowie klas V i VI pisali test sprawdzający ich wiedzę o ochronie środowiska. Po sprawdzeniu prac komisja w  składzie:

1. Agnieszka Polowczyk – pracownik Nadleśnictwa Rudziniec
  2. Małgorzata Prochota – nauczyciel
  3. Ewa Dohrmann – nauczyciel

przyznała:

na poziomie klas szóstych:

I miejsce: Żaneta Zwiernik

II miejsce: Mateusz Jurczyk

III miejsce: Mikołaj Matlok

na poziomie klas piątych:

I miejsce: Grzegorz Będzichowski

II miejsce: Oliwia Pawletko

III miejsce: Tomasz Drost

Nie był to łatwy konkurs, ale nasi uczniowie znakomicie sobie poradzili.  Trzymamy mocno kciuki za dalsze sukcesy naszych uczniów.

Żaneta Zwiernik, kl. VI.