Konkurs „Magiczne Drzewo”

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy – „MAGICZNE DRZEWO”

Dnia 11 maja nasze uczennice: Żaneta Zwiernik oraz Agata Szubert pojechały wraz z panią Bożeną Kaczmarczyk reprezentować szkołę (oraz Gminę Rudziniec) w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego ,,Magiczne Drzewo” pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza.

W czytelniczych potyczkach wzięło udział 11 drużyn, głównie z gliwickich szkół. W formie zabawy i rywalizacji uczestnicy sprawdzili znajomość popularnych wśród dzieci i młodzieży książek Andrzeja Maleszki. Konkurs rozpoczął się o godzinie 12:00 a zakończył po godzinie 14:00. Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań w parach a następnie zdobyte punkty zostały zsumowane. Zadanie nie były łatwe, należało bowiem między innymi odczytać zaszyfrowane słowa, a następnie dopasować je do podanych definicji, wykazać się znajomością porównań oraz epitetów pojawiających się w tekście oraz rozwiązać szczegółowy test.  Po  krótkiej przerwie, uczniowie musieli rozwiązać kolejne (o wiele trudniejsze!) zadania. Ostatecznie po podliczeniu wyników pracy grup nasze reprezentantki uplasowały się na wysokim V miejscu, co jest znakomitym wynikiem, zważywszy na poziom konkursowych zmagań!

Żaneta Zwiernik, kl. VI