Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18

ZABRZMIAŁ PIERWSZY DZWONEK!

Pierwszy dzień września już za nami! Po dwóch miesiącach wakacyjnego odpoczynku przyszedł czas na powrót do szkoły i pełną mobilizację wszystkich sił witalnych. Co przyniesie ten nowy rok szkolny? Czas pokaże…

Pierwsze zmiany już została wcielona w życie: mamy w szkole Oddział Przedszkolny a każda z klas została pięknie odmalowana 🙂

Ale wróćmy do rozpoczęcia roku szkolnego. Punktualnie o godz. 9:30 wszyscy uczniowie ZSP w Rudnie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice i pozostali mieszkańcy Rudna tłumnie zebrali się w kościele parafialnym, aby uczestniczyć we mszy św. odprawionej w ich intencji. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli (a maluszki także rodziców) udali się do szkoły. Kulminacyjnym punktem programu był występ uczniów kl. III, którzy pod opieką wychowawczyni – pani Agnieszki Sołtysiak – jeszcze w czasie trwania wakacji spotykali się w szkole i dzielnie ćwiczyli, aby 4. września zaprezentować wyniki swej pracy. Ich program artystyczny spodobał się wszystkim 🙂 Przekonywali, że jednak lepiej być uczniem, niż chodzić do pracy.

Po brawach wieńczących występ naszych artystów, oczy wszystkich zwróciły się w stronę pierwszoklasistów, którzy z rąk Pani Dyrektor oraz wychowawczyni – pani Krystyny Krusiec – odebrali tzw. tytki, czyli rogi obfitości.

Jest nam niezmiernie miło, że w tym jakże ważnym dla nas dniu, swą obecnością zaszczycili nas goście, m.in. pani Agnieszka Polowczyk z Nadleśnictwa Rudziniec, radna pani Bernadeta Fitzke, ks. proboszcz Piotr Faliński, ks. Janusz Gnat, pan Jarosław Tabak – prezes Klubu Sportowego „Młodość” Rudno oraz rodzice naszych uczniów.

Bożena Kaczmarczyk