Dzień Edukacji Narodowej 2017

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP w Rudnie

Dzień 14 października jest dniem szczególnym dla osób związanych ze szkołą i szkolnictwem, gdyż wówczas przypada ich święto. Jako, że w tym roku wypadł on w sobotę, w szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej w piątek, 13 października.

Najpierw wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami oraz rodzicami udali się do kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyli we mszy św. w ich intencji. Następnie udali się do szkoły na uroczysty apel, podczas którego p. Zdzisława Mrózek – zastępczyni Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec – złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Po części oficjalnej przyszedł czas na występ artystyczny uczniów kl. IV oraz popis muzyczny uczennic kl. V: Emilii Miesiączek, Pauliny Orlik oraz Natalii Zaczkowskiej. Czwartoklasiści w humorystyczny sposób ukazali trudy pracy nauczycielskiej. Potem – już na poważnie – przeprosili za uczniowskie psoty i żarty oraz złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia wytrwałości i cierpliwości. W tym dniu również uczniowie kl. I zostali pasowani na uczniów ZSP w Rudnie.

Nauczyciele, aby odwdzięczyć się za tak piękny występ i życzenia, zorganizowali dla uczniów spotkanie z mistrzem pszczelarskim a p. Roman Sowa przybliżył im swoją pasję i pokazał modele samolotów, dzięki którym wygrał wiele zawodów.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź