Nowy Rok Kulturalny 2017/18

INAUGURACJA ROKU KULTURALNEGO 2017/2018

Z UDZIAŁEM ABSOLWENTÓW I UCZNIÓW ZSP W RUDNIE

Dnia 16 października 2017 roku Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Rudziniec p. Danuta Czok dokonała uroczystego otwarcia Nowego Roku Kulturalnego. Uroczystość ta – połączona z 800-leciem Rudna – nie mogła odbyć się nigdzie indziej, jak tylko w Rudnie, w lokalu Państwa Manowskich. Na to ważne wydarzenie przybyło wielu znakomitych gości, m.in. wójt Gminy Rudziniec, Radni, Dyrektorzy szkół. Ważnym punktem programu był występ absolwentów oraz uczniów ZSP w Rudnie pt. „Czamu Ponboczek uratowoł Janka?”, który przygotowali pod opieką p. Bożeny Kaczmarczyk-Gwóźdź. W zabawny sposób przedstawili oni legendarne początki wsi Rudno.

W rolę tytułowego Janka wcielił się Patryk Nowara.

Pozostali Artyści to:

Marta Brzoza – narrator

Paweł Szubert – narrator

Agata Fitzke, Agata Szubert, Kamila Hassa, Natalia Zaczkowska – mieszkanki Rudna, uczennice

Marceli Rygol – rechtor, mieszkaniec Rudna

Mateusz Jurczyk – Ponboczek, mieszkaniec Rudna

Tomasz Morcinek – utopek, mieszkaniec Rudna

Julia Rapsiewicz – wokal

Paweł Blaszczyk – farorz, uczeń, oprawa muzyczna na żywo.

Popis artystyczny po raz kolejny wypadł znakomicie, ponieważ Artyści dali z siebie wszystko. Serdecznie dziękuję Wam za współpracę 🙂

Pani Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź