Podróżnik w Szkole

Wybieramy się w podróż dookoła świata 🙂

Dnia 17 października odwiedził nas niesamowity gość. We wtorek przyjechał do naszej placówki znany podróżnik – p. Przemysław Supernak. Opowiadał on nam o różnych kulturach, które  poznał, zwiedzając świat. Dowiedzieliśmy się, jak żyją mieszkańcy Birmy, Indonezji, Chin i wielu innych ciekawych państw z Azji i Afryki. Powiedział nam „Nie ma na świecie drugiego takiego samego człowieka, krajobrazu czy historii. Różnimy się od siebie wyglądem, kolorem skóry, zwyczajami czy upodobaniami”. To , co dla nas „normalne” , dla mieszkańców innych krajów może być całkiem niezrozumiałe lub „egzotyczne”, jak dla nas dalekie kraje. Jeśli jednak przyjrzeć się bliżej, może się okazać, że pomiędzy nami jest tyle samo różnic, co podobieństw, a „inni”  nie znaczy tyle co „obcy”.

Anna Nitkiewicz