Akademia z okazji 11 listopada

Uroczysta akademia z okazji 11 listopada

Uczniowie klasy VI postanowili uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Dzięki przygotowanej przez nich inscenizacji młodsi koledzy i koleżanki mogli dowiedzieć się, dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Jest to dzień radosny, w którym wszędzie, gdzie są Polacy, obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Prawie sto lat temu 11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię. Odśpiewane przez klasę VI pieśni patriotyczne złożyły się na wyjątkowy klimat, który przypomniał nam, że dzień 11 listopada 1918 roku, czyli dzień zakończenia I Wojny Światowej na zachodzie Europy, jest także istotą Narodowego Święta Niepodległości w Polsce.

Na zakończenie przedstawienia Dyrektor Ewa Dohrmann podziękowała występującym uczniom, nauczycielce zaangażowanej w tę akademię p. Beacie Petryków-Podwórny oraz młodej widowni za wzorowe zachowanie.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź