Oddział Przedszkolny: Wycieczka do Rudzińca

WYCIECZKA DO URZĘDU GMINY, NA POCZTĘ, DO STRAŻY POŻARNEJ I BIBLIOTEKI

Dnia 9.11.2017 r. wspólnie z Przedszkolakami Misiami wybraliśmy się na wycieczkę do Rudzińca.  Na początku udaliśmy się do Urzędy Gminy, gdzie spotkaliśmy się z Wójtem Gminy Rudziniec Krzysztofem Obrzutem, z którym dzieci miały możliwość porozmawiać. Następnie zwiedziliśmy Urząd Gminy oraz poznaliśmy tajniki pracy Urzędu Gminy. Na poczcie poznaliśmy drogę listu jaką musi przebyć od nadawcy do odbiory. Podczas wizyty w Straży Pożarnej mogliśmy przyjrzeć się wyposażeniu wozu strażackiego oraz zasiąść za jego kierownicą. Kolejną atrakcją było mierzenie strażackich kasków. Na zakończenie odwiedziliśmy bibliotekę. Każdy miał możliwość wybrania i obejrzenia książki, o której później rozmawialiśmy. Na zakończenie Pani Bibliotekarka przeczytała nam wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”.

p. Kinga Kaczmarek