Szlachetna Paczka- Podziękowania

Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi…

Jan Paweł II

Szlachetna Paczka – podziękowania!

Jak co roku w okresie świątecznym odbyła się ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – „Szlachetna Paczka 2017”.  Projekt ten realizowany jest już od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna, natomiast nasza szkoła już po raz siódmy wzięła udział w tej akcji i przyłączyła się do „Drużyny Szlachetnej Paczki”.

W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnie objął w tym roku pomocą rodzinę z Gliwic.

Pragnę złożyć ogromne podziękowania wszystkim osobom, dzięki którym udało nam się sprawić ogromną radość obdarowanej rodzinie.

Dziękuję księdzu proboszczowi Piotrowi Falińskiemu, rodzicom naszych uczniów oraz przedszkolaków, nauczycielom, pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Szczególne podziękowania kieruję do mieszkańców Rudna niezwiązanych bezpośrednio z naszą społecznością szkolno-przedszkolną, którzy przyłączyli się do akcji.

Moim uczniom dziękuję za wyjątkowe zaangażowanie oraz pomoc przy pakowaniu paczek.

Myślę, że nie tylko wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do naszej rodziny.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za okazane serce!

 

Małgorzata Mamok-Migurska- szkolny koordynator akcji „Szlachetna Paczka”