XII Miejski Konkurs Kolędy Niemieckiej „Alle Jahre wieder”

XII Miejski Konkurs Kolędy Niemieckiej

„Alle Jahre wieder”

fot. www.zso12.gliwice.pl

8 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach odbył się XII Miejski Konkurs Kolędy Niemieckiej „Alle Jahre wieder” pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza.

Organizatorami konkursu było Towarzystwo  Społeczno – Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego wraz z Oddziałem DFK Łabędy oraz ZSO 12 w Gliwicach.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 16 placówek. Uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe: dzieci przedszkolne, klasy  I – III i klasy IV – VII szkoły podstawowej oraz na trzy kategorie wykonawcze: solista, duet  i zespół wokalny/ wokalno – instrumentalny.

W konkursie wzięło udział łącznie 144 uczniów. Wystąpiło 18 zespołów, 7 duetów i 11 solistów.

Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny „Engelschor” w składzie:

• Oliwia Pawletko (kl.IV)
  • Grzegorz Będzichowski (kl.VI)
  • Natalia Zaczkowska (kl. V)
  • Dagmara Pawletko (kl.IV)
  • Anna Nitkiewicz (kl. IV)
  • Wiktoria Wrzeszcz (kl.IV)

Wspaniali młodzi artyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudnie przygotowani przez p. Małgorzatę Mamok-Migurską zaprezentowali pastorałkę „Mitten in der Nacht”. Starania naszych uczniów zostały docenione przez wymagające jury i nagrodzone I miejscem!

Serdecznie dziękuję oraz gratuluję sukcesu naszym uczestnikom zmagań konkursowych!

Małgorzata Mamok-Migurska