Jasełka w Kościele 2018

JASEŁKA 2018

14 stycznia 2018 r. po raz kolejny Nauczyciele oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudnie zaprosili mieszkańców Rudna i okolic na przedstawienie bożonarodzeniowe, wystawione w kościele parafialnym w Rudnie. Grupa aktorów licząca prawie 50 osób zaprezentowała sceny biblijne związane ze zwiastowaniem oraz Bożym Narodzeniem. Integralną częścią występu były kolędy i pastorałki, które uczniowie ćwiczyli pod okiem Pani Dyrektor Ewy Dohrmann.

Przygotowania do popisu artystycznego trwały długo i odbywały się pod okiem Pani Krystyny Kwiecień oraz Pani Bożeny Kaczmarczyk-Gwóźdź. Artyści musieli opanować pamięciowo długie teksty, ruch sceniczny, mimikę i przygotować stroje. Wydaje się jednak, że ich trud nie poszedł na marne, bowiem po występie zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez wymagającą rudnowską publiczność z księdzem proboszczem Piotrem Falińskim na czele.

Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym aktorom za czas poświęcony na próby oraz wspaniały występ. Wszyscy znakomicie spisaliście się!

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź