Sprawozdanie z Balu Karnawałowego

8 stycznia dzieci z naszego przedszkola pojechały na zamek do Toszka, gdzie wzięły udział w Balu Karnawałowym. Wystrój pięknej zamkowej sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcił do radosnej zabawy. Wkrótce też na sali zrobiło się kolorowo od postaci pojawiających się z różnych bajek. Były śpiące królewny, czarownice, wróżki, Czerwony Kapturek, spider-man, a także spora grupa policjantów. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach prowadzonych przez panie animatorki.  Mimo chwilowego zmęczenia uśmiech nie znikał z twarzy przedszkolaków. Po tańcach przyszedł czas na poczęstunek. Następnie dzieci rysowały na dużych arkuszach papieru. Wysłuchały też legendy ,,O złotej kaczce” , „Piesku Toszku” i „Białej Damie”. Przedszkolacy mieli również okazję spotkać się z duchem Białej Damy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuściły piękny toszecki zamek. Szczęśliwe i pełne wrażeń powróciły do przedszkola.

p.Krystyna Bycka