Konkurs Gwarowy 2018

Kolejny sukces w konkursie gwarowym „Godomy po naszymu”

19 lutego br. w SP im. Bolesława Chrobrego w Chechle odbył się VIII Spichlerzowy Przegląd Etnolektów „Godomy po naszymu – jo żech stond” zorganizowany przez Fundację Lokalna Grupa Działania „Spichlerz Górnego Śląska” w kategorii klas IV-VI.

Naszą szkołę reprezentowało trzech śmiałków: Natalia Zaczkowska, Oliwia Pawletko oraz Jakub Blaszczyk. Ćwiczyli oni pilnie i uczyli się tekstów napisanych specjalnie dla nich przez p. Bożenę Kaczmarczyk-Gwóźdź. Każdy z nich prezentował inny rodzaj wrażliwości artystycznej. Podczas Półfinału Konkursu dali z siebie wszystko. Komisja nie miała łatwego zadania, bowiem poziom tegorocznej edycji konkursu było bardzo wysoki. Obrady trwały długo, a uczestnicy trwali w niepewności. W końcu szanownej komisji udało się ustalić werdykt. Postanowiono, że nie trzy a cztery osoby zostaną zakwalifikowane do Wielkiego Finału i pojadą do Kochcic, gdzie będą walczyły o nagrodę główną, czyli wyjazd do Brukseli! Wśród szczęśliwej czwórki Laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły – Natalia Zaczkowska!

Serdecznie gratuluję Natalce ogromnego sukcesu! Oliwce i Kubie również składam najszczersze gratulacje. Wasze wystąpienia zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Jestem z Was dumna!

Teraz trzymamy kciuki za Natalię, która 6 kwietnia będzie reprezentowała nie tylko Szkołę Podstawową w Rudnie, ale i Gminę Rudziniec w Wielkim Finale VIII Spichlerzowego Przeglądu Etnolektów „Godomy po naszymu – jo żech stond”.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź