Eliminacje gminne do konkursu „Mały OKR 2018”

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 23 marca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Rudziniec w Poniszowicach odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2018”. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Wójt Gminy Rudziniec, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pławniowicach oraz GOK Rudziniec. Konkurs – jak co roku – odbył się pod patronatem honorowym Wójta Gminy Rudziniec.

W tym dniu ponad pięćdziesięcioro młodych ludzi miało okazję zaprezentować zdolności recytatorskie przed profesjonalną komisją w składzie: Adam Radosz – przewodniczący, Michał Skiba i Małgorzata Swarowska – członkowie. Przesłuchania uczestników zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe: kl. I-III i kl. IV-VI szkół podstawowych oraz kl. VII i gimnazjum. Komisja po burzliwych obradach zdecydowała, że troje uczestników przejdzie do etapu regionalnego i pojedzie do Katowic, gdzie będzie reprezentowało gminę Rudziniec. Uczniowie naszej szkoły również mogą pochwalić się niemałymi sukcesami. Oliwia Böhm z kl. II zdobyła zaszczytny tytuł Wicemistrza Recytacji i II miejsce w kategorii kl. I-III, Grzegorz Będzichowski także tytuł Wicemistrza Recytacji i II miejsce w kategorii kl. IV-VI a Natalia Zaczkowska – Nagrodę Publiczności w kategorii kl. IV-VI.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź