Galileo 2018

„Galileo” – Ogólnopolski Konkurs z Języka Polskiego

1 marca dziewięcioro uczniów klas IV-VI wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Polskiego. Ich zadaniem było rozwiązanie testu. Musieli wykazać się wieloma złożonymi umiejętnościami: czytaniem ze zrozumieniem, opanowaniem gramatyki, ortografii, interpunkcji a także oczytaniem i szczegółową znajomością lektur obowiązkowych oraz dodatkowych. Jak co roku test nie był łatwy, zawierał wiele „podchwytliwych” zadań i tylko osoby znakomicie przygotowane mogły udzielić poprawnych odpowiedzi. Tym bardziej cieszą ogromne sukcesy naszych uczniów. W tej edycji konkursu udało się bowiem zdobyć aż pięć wyróżnień oraz zaszczytny tytuł Laureata. Na liście wyróżnionych znaleźli się:

1. Jakub Blaszczyk (kl. IV)
  2. Dagmara Pawletko (kl. IV)
  3. Marlena Rapsiewicz (kl. IV)
  4. Oliwia Pawletko (kl. VI)
  5. Piotr Mrówka (kl. VI)

Tytuł Laureatki zdobyła Anna Nitkiewicz z kl. IV.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu polonistycznego za trud włożony w przygotowania. Laureatce oraz osobom wyróżnionym składam najszczersze gratulacje i życzę dalszych sukcesów. Praca z Wami była prawdziwą przyjemnością. Mam nadzieję, że również w przyszłości będę mogła na Was liczyć!

Pani Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź