Powiatowy Przegląd Małych Form Scenicznych w Języku Niemieckim

Uczniowie ZSP w Rudnie wywalczyli II miejsce w ,,Powiatowym Przeglądzie Małych Form Scenicznych w Języku Niemieckim”

Dnia 18 maja 2018 roku uczniowie ZSP w Rudnie pojechali do Pyskowic, aby wziąć udział w ,,Powiatowym Przeglądzie Małych Form Scenicznych w Języku Niemieckim”. Dziewięcioosobowy zespół w składzie: Dagmara Pawletko – dobra wróżka, Anna Nitkiewicz – zła siostra, Marlena Rapsiewicz – macocha, Natalia Strzępek- druga zła siostra, Wiktoria Wrzeszcz – posłaniec, Natalia Zaczkowska – Kopciuszek, Oliwia Pawletko – narrator 1, Adam Sawinowski – narrator 2 oraz Grzegorz Będzichowski – królewicz, zaprezentował ,,Kopciuszka”, czyli „Aschenputtel”. Aktorzy długo przygotowywali się do tego występu i ćwiczyli pod okiem specjalistki – p. Małgorzaty Mamok-Migurskiej. Ich profesjonalizm, oryginalność oraz zdolności językowe zostały docenione przez komisję, która przyznała im II miejsce!

Serdecznie gratulujemy młodym Artystom. Pragniemy również podziękować p. Małgorzacie za zaangażowanie i trud włożony w przygotowania do przeglądu!

p. Bożena Kaczmarczyk