Albus 2018

„ALBUS” – Ogólnopolski Konkurs z Języka Polskiego

Trzynaścioro uczniów klas IV-VI ZSP w Rudnie wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Polskiego pt. „ALBUS”. Ich zadaniem było rozwiązanie testu. Musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, opanowaniem gramatyki, ortografii, interpunkcji a także szczegółową znajomością lektur obowiązkowych oraz dodatkowych. Jak co roku test nie był łatwy, zawierał wiele „podchwytliwych” zadań. Tym bardziej cieszą ogromne sukcesy naszych uczniów. W tej edycji konkursu udało się bowiem zdobyć aż trzy wyróżnienia. Szczęśliwcami są:

1.Anna Nitkiewicz (kl. IV)

2.Natalia Strzępek (kl. IV)

3.Piotr Mrówka (kl. VI)

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu polonistycznego za trud włożony w przygotowania i życzę dalszych sukcesów. Praca z Wami była prawdziwą przyjemnością. Mam nadzieję, że również w przyszłości będę mogła na Was liczyć!

Pani Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź