Sprzątamy Rudno 2018

„Akcja – segregacja”

„Ziemi nie odziedziczyliśmy po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci”. Antoine de Saint-Exupéry

Warto zapamiętać to mądre zdanie i potraktować jako codzienną motywację do działania w trosce o czyste środowisko. Segregacja śmieci wymaga wysiłku, najłatwiej jest przecież wrzucić wszystko do przysłowiowego „jednego wora”. Jednak tylko codzienny, systematyczny wysiłek każdego z nas gwarantuje, że kolejne pokolenia nie utoną po prostu w naszych śmieciach. O tym przypomnieli nam uczniowie klasy V i VI, którzy pod opieką p. Małgorzaty Prochoty przygotowali występ artystyczny zachęcający do dbania o środowisko naturalne. Pani Małgosia przypomniała ponadto cele corocznej akcji sprzątania Rudna. Po pogadance oraz występie wszyscy uczniowie udali się w teren, aby pozbierać śmieci. Na szczęście co roku jest ich mniej.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź