Dzień Nauczyciela 2018

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP w Rudnie

Dzień 14 października jest dniem szczególnym dla osób związanych ze szkołą. Jako, że w tym roku Dzień Edukacji Narodowej przypadł w niedzielę, główne uroczystości w ZSP w Rudnie obchodziliśmy w poniedziałek, 15 października.

W akademii wzięli udział nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Gościliśmy również Wójta Gminy Rudziniec – p. Krzysztofa Obrzuta oraz jego Zastępcę – p. Andrzeja Hosza, sołtys Rudna – p. Iwonę Nowarę, radną – p. Bernadetę Fitzke, ks. proboszcza Piotra Falińskiego oraz emerytowanych pracowników naszej szkoły. W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Dohrmann, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

W części artystycznej  uczniowie klasy V pod kierunkiem pani Małgorzaty Mamok-Migurskiej zaprezentowali proces ewolucji ucznia. Przygotowali też niespodziankę widzom – specjalnie dla nich nakręcili film, w którym wcielili się w rolę nauczycieli i pracowników szkoły.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź