Już niedługo Bicie Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu Resuscytacji!

Zostało już tylko kilka dni do wielkiego wydarzenia jakim jest wspólne bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób!

Podczas wtorkowego bicia rekordu wykonujemy jedynie cykle RKO (30 uciśnięć i 2 wdechy) a każdy powinien wykonać przynajmniej pięć takich cykli. Każdy prowadzi akcję ratunkową bez podejścia i wykonania telefonu.To oznacza, że przy fantomach możecie się zmieniać.

Wydarzenie organizowane przez Fundację WOŚP w Warszawie będzie transmitowane na żywo na profilu „Ratujemy i Uczymy Ratować” na Facebook’u. Zachęcamy do jego śledzenia. Tam też znajdziecie wszystkie bieżące informacje.

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony jest przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 65 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Fundacja WOŚP cały czas prowadzi szkolenia dla nauczycieli i przekazuje potrzebne dla kontynuacji Programu materiały. Dzięki wspólnej inicjatywie blisko 3 000 000 dzieci zna zasady pierwszej pomocy.