Konkurs Kolęd i Pastorałek 2018

XII Wojewódzki Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych

4 grudnia 2018r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach odbył się XII Wojewódzki Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych „Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi”. W konkursie wzięło udział 77 wykonawców reprezentujących miasta: Pyskowice, Gliwice, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętoszowice, Zbrosławice, Kamieniec, Wieszową, Gliwice, Przezchlebie, Toszek. Obok wielu wykonawców znaleźli się również nasi uczniowie.

Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny „Engelschor” w składzie:

• Natalia Zaczkowska (kl. VI)
  • Emilia Miesiączek (kl.VI)
  • Paulina Orlik (kl.VI)
  • Jakub Blaszczyk (kl.V)
  • Ksawery Maciołek (kl.V)
  • Marlena Rapsiewicz (kl.V)
  • Dagmara Pawletko (kl.V)
  • Anna Nitkiewicz (kl. V)
  • Wiktoria Wrzeszcz (kl.V)
  • Oliwia Orlik (kl.IV)
  • Laura Ptaszek (kl.IV)

Wspaniali młodzi artyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudnie przygotowani przez p. Małgorzatę Mamok-Migurską zaprezentowali kolędę „Engel auf den Feldern singen”. Starania naszych uczniów zostały docenione przez wymagające jury i nagrodzone wyróżnieniem!

Serdecznie dziękuję oraz gratuluję sukcesu naszym uczestnikom zmagań konkursowych!

Małgorzata Mamok-Migurska