Święty Mikołaj 2018

Spotkanie ze św. Mikołajem

6 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja – patrona parafii Rudno. Z tej okazji co roku wszystkie rudnowskie dzieci – i te małe i te nieco starsze – spotykają się w kościele, gdzie oczekują na przybycie świętego patrona.

O godz. 13:00 kościół zapełnił się dziećmi niecierpliwie czekającego na wizytę niezwykłego gościa. Aby umilić sobie czas, uczniowie klasy II pod opieką p. Krystyny Kwiecień oraz p. Krystyny Krusiec przygotowali występ artystyczny pt. „Mokołajowy zawrót głowy”. Następnie przy dźwiękach dzwonków oraz piosenki w drzwiach kościoła pojawił się długo wyczekiwany święty patron w asyście aniołów. Mikołaj, choć bardzo zmęczony, przysiadł na chwilę i porozmawiał z dziećmi oraz wręczył im podarki, zaczynając od najmłodszych. Każda z klas, aby podziękować świętemu za prezent, zaśpiewała piosenkę.

Niestety Mikołaj nie mógł długo zabawić, ponieważ w tym dniu ma dużo pracy. Wiele dzieci czeka na jego przyjście. Święty pożegnał więc dzieci i obiecał, że spotka się z nimi ponownie za rok.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź