Pogadanka ze Strażakami

Przypominamy o bezpieczeństwie

Nareszcie zawitała do nas zima! Trzeba jednak pamiętać o tym, że zima to nie tylko czas beztroskiej zabawy, ale również okres, w którym czeka na nas wiele niebezpieczeństw.

Dnia 8 stycznia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie ze strażakami Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach-Łabędach – p. Marcinem Stawiarskim oraz p. Arturem Orzażewskim. Tematem wizyty była pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii zimowych. W trakcie spotkania  dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami, jakie na nich czyhają w szkole, w domu i w miejscach publicznych. Panowie strażacy przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas m.in. kuligu, czy zjeżdżania z górki na sankach. Wyjaśnili, co to jest „czad”, jakie są zagrożenia związane z zaczadzeniem się tlenkiem węgla oraz pokazali czujniki dymu. Przypomnieli również o konieczności wietrzenia pomieszczeń oraz zaapelowali do zdrowego rozsądku słuchaczy, aby podczas beztroskiej zabawy nie zapominali o bezpieczeństwie swoim oraz innych.

Spotkanie przebiegało  w miłej i serdecznej atmosferze, za co dziękujemy.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź