Świat Mrówek 2019

Fascynujący świat mrówek

Już po raz drugi do ZSP w Rudnie przyjechał p. Aleksander Rębacz. Tym razem zaproponował on dzieciom zajęcia pod tytułem „Fascynujący świat mrówek”. W czasie godzinnych warsztatów działających na wszystkie zmysły, w otoczeniu teatralnej scenografii i licznych akcesoriów, dzieci szkolne i przedszkolne zostały wprowadzone w tajemniczy świat tych pracowitych i niesamowicie silnych owadów. Zajęcie te z pewnością pozwoliły im lepiej zrozumieć mrówki i ich wpływ na nasze otoczenie. Uczestnicy dowiedzieli się również, co łączy pszczoły z mrówkami i dlaczego pszczelarze tyle o nich wiedzą. Kulminacyjnym punktem programu był pokaz żywych mrówek na czele z królową. Na zakończenie uczestnicy otrzymali własnoręcznie wykonane pamiątkowe mrowisko, drewnianą mrówkę oraz słoiczek miodu.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź