Wizyta Policjantów- Bezpieczne Ferie 2019

Bezpieczne ferie

Rozpoczynamy ferie zimowe. Warto pamiętać w tym czasie o bezpieczeństwie własnym oraz innych osób.

Dnia 8 lutego 2019 r. do ZSP w Rudnie przybyli policjanci z Komisariatu Policji w Pyskowicach. Pan Łukasz Kaczyński oraz pan Grzegorz Kacan przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Zwrócili oni szczególną uwagę na unikanie wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Przestrzegali przed zjeżdżaniem na sankach z górki w pobliżu jezdni. Udzielili wskazówek, jak korzystania z Internetu, ostrzegali przed kontaktami z nieznajomymi osobami i bezmyślnym umieszczaniem zdjęć w sieci. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa. Chętnie odpowiadały na pytania policjantów.

Serdecznie dziękujemy za przypomnienie nam, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Mamy nadzieję, że ta lekcja zapadnie w pamięci uczestników i uchroni ich przed nieszczęściami.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź