Wycieczka kl. V i VI

Dnia 06.06.2019 r. uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Rudnie wybrali się na wycieczkę do Gliwic z panią Bożeną i panią Małgosią. O 8:10 na stacji kolejowej w Rudzińcu była zbiórka, a o 8:16 przyjechał pociąg. Na samym początku poszliśmy do McDonald’s na lody, gdyż do seansu mieliśmy 40 min. O 10:00 udaliśmy się do Cinema City na film pt. ,,Dzień Czekolady’”. Film ten jest podobno bardzo rekomendowany przez nauczycieli w całej Polsce. Naszym uczniom i nauczycielom również przypadł do gustu.

Po seansie poszliśmy do restauracji ,,Św. Patryk” gdzie właściciel zaprezentował nam zasady savoir-vivre`u, czyli kulturalnego zachowania m.in. przy stole. Najpierw zjedliśmy neapolitańską zupę krem. Następnie podano nam indyka z frytkami i marchewką. Na deser dostaliśmy delikatne ciasto orzechowe. Muszę wspomnieć, że przed każdym posiłkiem pan tłumaczył nam, jak trzeba trzymać sztućce itp. wszystko było pyszne!

Ok. 13:30 wyruszyliśmy na dworzec PKP a ok. 14:00 wyjechaliśmy pociągiem do Rudzińca.

Natalia Zaczkowska, kl. VI