REKORD Z WOSP

Już 16 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny będą brali udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej. Jest to akcja towarzysząca programowi edukacyjnemu „Ratujemy i Uczymy Ratować” .Program został wprowadzony do szkół w 2016 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.