Barbórka

Warto wiedzieć, że 4 grudnia przypadają nie tylko imieniny każdej Barbary. Barbórka to tradycyjne górnicze święto obchodzone przez górników oraz wszystkich związanych z wydobyciem paliw kopalnych. Święta Barbara patronuje dobrej śmierci i trudnej pracy  górników.

Co roku nasi mali artyści z przedszkola i oddziału przedszkolnego wspólnie z paniami przygotowywali występ artystyczny dla górników i ich bliskich. W tym roku – z powodu pandemii – niestety występu na żywo być nie mogło, ale nie oznacza to, że dzieci zapomniały o górnikach!

Uczniowie, Przedszkolaki oraz Pracownicy ZSP w Rudnie pragną podziękować górnikom za ich trud oraz życzą błogosławieństwa świętej Barbary, bezpiecznej pracy, zawodowego spełnienia, osobistego i rodzinnego szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Szczęść Wam Boże!

Z okazji Waszego święta Wiktoria Kunce – uczennica kl. IV ZSP w Rudnie i przewodnicząca Samorządu Szkolnego w imieniu nas wszystkich przygotowała niespodziankę. Zachęcamy do obejrzenia i posłuchania.

Dzieci przedszkolne także pamiętają o Dniu Górnika.