II Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

Julia Choroba uczennica kl. VI została finalistką II Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Rekcja czasownika”. Wyjaśnijmy, że rekcja czasownika w języku niemieckim to połączenie czasownika z różnymi przyimkami, które to następnie wymagają użycia określonych przypadków gramatycznych. Organizatorem konkursu jest Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Grabskiego w Warszawa.

Julka przygotowywała się bardzo pilnie pod okiem p. Małgorzaty Mamok-Migurskiej już od marca br.

Konkurs składa się z 3 etapów:

I etap konkursu – 31 marca 2021r. (50 czasowników do opanowania),

II etap konkursu – 22 kwietnia 2021 r. (70 czasowników),

III etap konkursu – odbędzie się 31 maja 2021r. (100 czasowników).

Do finału dostało się zaledwie 45 osób z całej Polski. Tytuł LAUREATA konkursu „Rekcja czasownika” uzyskają uczniowie, którzy w III etapie konkursu zdobędą  co najmniej 90 % punktów. Oby się udało! Trzymamy mocno kciuki.