Spotkanie ze św. Mikołajem

Szóstego grudnia obchodzimy wspomnienie Świętego Mikołaja. Nasz klasa i inne dzieci przyszły do kościoła na spotkanie ze świętym. Na początku klasa trzecia przygotowała występ z tej okazji. Gdy występ się skończył, św. Mikołaj wywoływał do siebie te dzieci, które jeszcze nie chodzą do przedszkola i szkoły w Rudnie. Następnie było przedszkole, tak zwane ,,Misie”. Maluchy zaśpiewały św. Mikołajowi piosenkę, po „Misiach” przyszła następna grupa przedszkolna, czyli ,,Tygryski”, też zaśpiewali piosenkę. Po przedszkolu przyszedł czas na klasę pierwszą. Zaprezentowała ona nam swoją piosenkę, oczywiście po piosence wszyscy szli do Mikołaja. Po klasie pierwszej była klasa druga. Także przedstawiła nam piosenkę i  poszła po prezenty, ale klasa trzecia chyba wszystkich zaskoczyła: zaśpiewała i zatańczyła. Jak skończyła, to po prezenty z radością popędziła. Następnie wyszła klasa czwarta na środek kościoła i zaśpiewała przygotowaną przez nich piosenkę, za którą Mikołaj wręczył im prezent. Dalej przyszła kolej na naszą klasę: zaśpiewaliśmy naszą ulubioną piosenkę i poszliśmy po prezenty. Potem pożegnaliśmy św. Mikołaja. O, tak właśnie wyglądały nasze Mikołajki.

Autorka tekstu: Nicola Kałuża, kl. 5