Oddział przedszkolny

Głośne Czytanie Bajek

27 września uczniowie szkoły podstawowej przygotowali dla swoich kolegów jak i dla przedszkolaków głośne czytanie bajek. W tym dniu wszyscy przyszli przebrani za różne bajkowe postacie i tak odwiedził nas Batman, spider man, odważni rycerze, wesoły smok, dżin spełniający życzenia, pszczółka maja, myszka mini, żabka, Elsa z krainy lodu i czerwony kapturek. Dzieciom w tym dniu towarzyszyło bardzo dużo uśmiechu i radości.

Eksperymenty

Ciekawe eksperymenty. Raz w tygodniu postanowiliśmy z Tygryskami robić różne ciekawe doświadczenia, eksperymenty lub masy plastyczne. Pierwszym doświadczeniem, jakie wykonaliśmy była „Kolorowa piana” . Dzieci wlewały do słoików ocet barwiły bibułą, dolewały płynu do mycia naczyń i na sam koniec wsypywały sodę i po chwili pojawiała się nam w każdym słoiku kolorowa piana. Dzieciom bardzo podobało się doświadczenie, więc wykonaliśmy je dwa razy i już nie mogą się doczekać, co będzie następnym razem.

Wizyta Strażaków

10 października odwiedzili nas strażacy, którzy powiedzieli nam jak mamy się zachować w razie zagrożenia, gdzie się ustawić i opowiedzieli nam o swojej pracy. Pokazali nam również wóz strażacki. Wszyscy mogliśmy do niego wejść, a na sam koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

PRACOWNICY ODDZIAŁU  PRZEDSZKOLNEGO przy Szkole Podstawowej w Rudnie

O prawidłowy rozwój powierzonych nam dzieci dba w pełni wykwalifikowana kadra pedagogiczna:

• mgr SANDRA ŻÓŁTEK – wychowawca
  • mgr Barbara Szymura – nauczyciel języka angielskiego
  • mgr Krystyna Kwiecień – katecheta

O zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci w przedszkolu w Rudnie dba również woźna oddziałowa

• pani Monika Drost

LOGOPEDIA

dr Bożena Kaczmarczyk- Gwóźdź

Środa 8:55- 9:40

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

8:00                            Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci.

8:00 – 8:30             Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe (np. rozwijające percepcję wzrokową i słuchową, grafomotorykę). Indywidualna pomoc wspomagająca rozwój dziecka. Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.

8:30 – 8:45              Ćwiczenia poranne.

8:45 – 9:00               Przygotowanie do śniadania – czynności samoobsługowe.

9:00 – 9:30               Śniadanie.

9:30 – 10:15               Realizacja zadań edukacyjnych zgodnych z podstawą programową poprzez zajęcia z całą grupą.

10:15 – 11:45             Spacery, zabawy dowolne na świeżym powietrzu lub w sali ćwiczenia gimnastyczne.

11:45 – 12:00             Przygotowanie do II śniadania.

12:00 – 12:30             II śniadanie

12:30 – 12:45             Ćwiczenia relaksacyjne.

12:45 – 13:30             Zabawy dydaktyczne. Utrwalenie poznanych wierszy i piosenek. Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej. Zabawy dowolne.

W ciągu tego roku grupa dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedzi 9 krajów Europy. Naszą podróż rozpoczęliśmy od poznania Polski. Zapoznaliśmy się z barwami kraju oraz symbolami narodowymi. Na koniec podsumował to film edukacyjny który zdecydowanie przypadł dzieciom do gustu. Jeśli mowa o Polsce musimy pamiętać o regionie – o Śląsku. Największą atrakcją dla dzieci okazało się ubieranie śląskiej księżniczki w tradycyjny strój. Łączenie nauki z zabawą to coś co Tygryski lubią najbardziej.Dużo uśmiechu pozwoliło wyzwolić pokłady drzemiącej energii podczas tańca do piosenki „Krakowiaczek jeden”​​. Po wyczerpującym dniu wspólnie przygotowaliśmy tradycyjną śląską warzywną sałatkę.