Oddział przedszkolny

Dzień Pizzy 2019

Dzięki uprzejmości państwa Nowak, nasze przedszkolaki mogły wziąć udział w warsztatach robienia pizzy. Dzieci poznały kolejne etapy przygotowania pizzy oraz składniki niezbędne do jej przygotowania. Po pokazie przedszkolaki przystąpiły do samodzielnego wykonania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami. Po upieczeniu, każdy mógł się zajadać własnoręcznie wykonaną pizzą

Bezpieczne Ferie z Policjantami

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w trakcie zbliżających się ferii zimowych w dniu 8.02.19r. odbyło się spotkanie profilaktyczno- edukacyjne z policjantami z komisariatu w Pyskowicach.  Panowie policjanci przypomnieli przedszkolakom zasady bezpiecznych zabaw w czasie ferii zimowych. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się w pobliżu ulic. Przypomniano również zasady zachowania w przypadku spotkania z bezpańskim psem oraz przypomniano o konieczności zachowania ostrożności w kontakcie z obcymi.

Mrówki

W dniu 7.02.19r. przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu dotyczącym mrówek. W niezwykle ciekawy sposób ekspert opowiadał o roli, jaką pełnią mrówki w przyrodzie, przedstawił wiele ciekawostek dotyczących tych pożytecznych stworzonek. Dzieci poznały budowę mrowiska, dowiedziały się jak ono funkcjonuje. Zobaczyły również prawdziwą królową mrówek w maleńkim terrarium. Przedszkolaki skosztowały miodu spadziowego, w którego powstawaniu mrówki mają także swój udział. Na koniec wykonały własne maleńkie mrowisko.

Głośne Czytanie Bajek

27 września uczniowie szkoły podstawowej przygotowali dla swoich kolegów jak i dla przedszkolaków głośne czytanie bajek. W tym dniu wszyscy przyszli przebrani za różne bajkowe postacie i tak odwiedził nas Batman, spider man, odważni rycerze, wesoły smok, dżin spełniający życzenia, pszczółka maja, myszka mini, żabka, Elsa z krainy lodu i czerwony kapturek. Dzieciom w tym dniu towarzyszyło bardzo dużo uśmiechu i radości.

Eksperymenty

Ciekawe eksperymenty. Raz w tygodniu postanowiliśmy z Tygryskami robić różne ciekawe doświadczenia, eksperymenty lub masy plastyczne. Pierwszym doświadczeniem, jakie wykonaliśmy była „Kolorowa piana” . Dzieci wlewały do słoików ocet barwiły bibułą, dolewały płynu do mycia naczyń i na sam koniec wsypywały sodę i po chwili pojawiała się nam w każdym słoiku kolorowa piana. Dzieciom bardzo podobało się doświadczenie, więc wykonaliśmy je dwa razy i już nie mogą się doczekać, co będzie następnym razem.

Wizyta Strażaków

10 października odwiedzili nas strażacy, którzy powiedzieli nam jak mamy się zachować w razie zagrożenia, gdzie się ustawić i opowiedzieli nam o swojej pracy. Pokazali nam również wóz strażacki. Wszyscy mogliśmy do niego wejść, a na sam koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

PRACOWNICY ODDZIAŁU  PRZEDSZKOLNEGO przy Szkole Podstawowej w Rudnie

O prawidłowy rozwój powierzonych nam dzieci dba w pełni wykwalifikowana kadra pedagogiczna:

• mgr SANDRA ŻÓŁTEK – wychowawca
  • mgr Barbara Szymura – nauczyciel języka angielskiego
  • mgr Krystyna Kwiecień – katecheta

O zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci w przedszkolu w Rudnie dba również woźna oddziałowa

• pani Monika Drost

LOGOPEDIA

dr Bożena Kaczmarczyk- Gwóźdź

Środa 8:55- 9:40

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

8:00                            Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci.

8:00 – 8:30             Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe (np. rozwijające percepcję wzrokową i słuchową, grafomotorykę). Indywidualna pomoc wspomagająca rozwój dziecka. Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.

8:30 – 8:45              Ćwiczenia poranne.

8:45 – 9:00               Przygotowanie do śniadania – czynności samoobsługowe.

9:00 – 9:30               Śniadanie.

9:30 – 10:15               Realizacja zadań edukacyjnych zgodnych z podstawą programową poprzez zajęcia z całą grupą.

10:15 – 11:45             Spacery, zabawy dowolne na świeżym powietrzu lub w sali ćwiczenia gimnastyczne.

11:45 – 12:00             Przygotowanie do II śniadania.

12:00 – 12:30             II śniadanie

12:30 – 12:45             Ćwiczenia relaksacyjne.

12:45 – 13:30             Zabawy dydaktyczne. Utrwalenie poznanych wierszy i piosenek. Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej. Zabawy dowolne.

W ciągu tego roku grupa dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedzi 9 krajów Europy. Naszą podróż rozpoczęliśmy od poznania Polski. Zapoznaliśmy się z barwami kraju oraz symbolami narodowymi. Na koniec podsumował to film edukacyjny który zdecydowanie przypadł dzieciom do gustu. Jeśli mowa o Polsce musimy pamiętać o regionie – o Śląsku. Największą atrakcją dla dzieci okazało się ubieranie śląskiej księżniczki w tradycyjny strój. Łączenie nauki z zabawą to coś co Tygryski lubią najbardziej.Dużo uśmiechu pozwoliło wyzwolić pokłady drzemiącej energii podczas tańca do piosenki „Krakowiaczek jeden”​​. Po wyczerpującym dniu wspólnie przygotowaliśmy tradycyjną śląską warzywną sałatkę.