Zdrowo i wesoło w przedszkolu

Owocowe przekąski z przedszkolnego ogrodu

Kubusiowi Przyjaciele Natury

W tym roku po raz kolejny dzieci z przedszkola wzięły udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu.

Dzień Mleka

Dnia 25.05.2021 r. grupa Misiów obchodziła w przedszkolu „Dzień Mleka”. Przedszkolaki dowiedziały się jakie są wartości odżywcze mleka i produktów mlecznych. Każde z dzieci mogło wziąć udział w degustacji mlecznych przetworów, wybierając smakołyk jaki chce skosztować. Teraz każdy z przedszkolaków wie, że pijąc i jedząc mleczne produkty jest się ZDROWYM!

Piątkowa gimnastyka u Tygrysków

Czwartkowa gimnastyka u Misiów

Spotkanie z dietetykiem

Degustujemy

Zakładamy ogródek

Piosenka z okazji Dnia Ziemi 2021

# WIRUSOOCHRONA#LEKCJAHIGIENY

W dniach 8-12.03.21r. nasze przedszkole brało udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod tytułem „#Wirusoochrona” realizowanej przez wojewódzką stację sanitarno-epidemiologiczną.

Celem tego projektu była, m.in. promocja podstawowych zasad higieny osobistej w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy (więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/wsse-katowice/wojewodzka-akcja-informacyjno-edukacyjna-pt-wirusoochrona) .

Podczas trwania akcji były poruszane następujące zagadnienia:

– prawidłowa higiena rąk

– prawidłowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa

– podstawowe zasady prawidłowego stylu życia

– prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna

– inne zasady higieniczne (na przykład dostosowanie ubrania do warunków pogodowych)

Dzieci bawiąc się, pogłębiły swoją wiedzę o tym, jak należy dbać o zdrowie i zapobiegać chorobom.

Misie przygotowały piosenkę o prowadzeniu zdrowego trybu życia. Zapraszamy do obejrzenia nagrania:

Misie robią ciasto marchewkowe

Andrzejkowe przekąski

Piramida Zdrowia

Dnia 06.11.2020 r. Misie poznały piramidę żywienia i aktywności fizycznej. Gdy dowiedziały się jak wygląda taka piramida, przedszkolaki w grupach wykonały własną piramidę.