44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

ROK SZKOLNY 2016/2017 JUŻ ROZPOCZĘTY!!!

20160901_094235

Ależ ten czas szybko leci! Niedawno zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016 i powitaliśmy wakacje a tu pierwszy dzień września już za nami. Po dwóch miesiącach wakacyjnego odpoczynku przyszedł czas na powrót do szkoły i pełną mobilizację wszystkich sił witalnych.

Co przyniesie ten nowy rok szkolny? Czas pokaże… Pierwsze zmiany już została wcielona w życie. Szkołę podstawową i przedszkole połączono i od 1. września mamy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnie. Co więcej, wiadomo już, że uczniowie klasy VI nie będą pisali Sprawdzianu Szóstoklasisty (z czego bardzo się cieszą).

Wróćmy do rozpoczęcia roku szkolnego. Punktualnie o godz. 9:00 wszyscy uczniowie ZSP w Rudnie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice i pozostali mieszkańcy Rudna tłumnie zebrali się w kościele parafialnym, aby uczestniczyć we mszy św. odprawionej w ich intencji. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli (a maluszki także rodziców) udali się do szkoły. Kulminacyjnym punktem programu był występ uczniów kl. VI, którzy pod opieką wychowawcy – pana Piotra Szczepaniaka – jeszcze w czasie trwania wakacji spotykali się w szkole i dzielnie ćwiczyli, aby 1. września zaprezentować wyniki swej pracy. Ich program artystyczny spodobał się wszystkim. Przypomnieli, że trzeba pożegnać wakacje i wziąć się do roboty, żeby za dziesięć miesięcy móc stanąć przed nauczycielami i rodzicami z wysoko podniesionym czołem i powiedzieć, że dzielnie wypełniało się powierzone obowiązki.

Po gromkich owacjach wieńczących występ naszych artystów, oczy wszystkich zwróciły się w stronę przedszkolaków, którzy dopiero rozpoczynają swą przygodę z edukacją. Zostali oni kolejno wywołani na środek sali, gdzie p. Agnieszka Polowczyk z Nadleśnictwa Rudziniec oraz p. Grzegorz Nitkiewicz reprezentujący Radę Rodziców wręczyli im kuferki z niespodzianką. Wszyscy uczniowie otrzymali też lizaki.

Jest nam niezmiernie miło, że w tym jakże ważnym dla nas dniu, swą obecnością zaszczycili nas goście, m.in. p. Iwona Nowara – sołtys Rudna, radni: p. Bernadeta Fitzke oraz p. Sebastian Böhm, ks. proboszcz Piotr Faliński, p. Jarosław Tabak – prezes Klubu Sportowego „Młodość” Rudno oraz (licznie przybyli) rodzice naszych uczniów. Cieszymy się również z tego, że w roku szkolnym 2016/2017 kontynuowana będzie współpraca z Nadleśnictwem Rudziniec, które sprawuje patronat honorowy nad naszym zespołem.

Bożena Kaczmarczyk

Skip to content