44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Spotkanie z Policjantem 2016

Bezpieczeństwo przede wszystkim

            Nie trzeba nikogo przekonywać, że o bezpieczeństwie własnym i innych osób warto przypominać przy każdej nadarzającej się okazji. Doskonale wiedzą o tym nauczyciele pracujący w ZSP w Rudnie, którzy po raz kolejny postanowili zaprosić policjanta z Komendy Policji w Pyskowicach, aby przybliżył uczniom tajniki swej trudnej pracy oraz przypomniał zasady bezpieczeństwa.

            Trzeba tu podkreślić, że starszy aspirant Łukasz Kaczyński regularnie odwiedza naszą szkołę, aby przestrzegać dzieci przed czyhającymi na nie niebezpieczeństwami. Po raz kolejny przypomniał więc najistotniejsze wiadomości na temat poruszania się po drogach oraz zapoznał uczniów z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Sprawdził też, ile dzieci zapamiętały z lekcji o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci chętnie słuchały rad policjanta, brały udział w rozmowie, wykazały się też znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy. Jak zwykle pytań z ich strony było wiele, okazało się bowiem, że praca policjanta wzbudza niemałe zainteresowanie. Pan policjant wyczerpująco i z wręcz anielską cierpliwością odpowiadał na każde z nich.

            Dla uczniów ZSP w Rudnie kolejna możliwość spotkania z policjantami była z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Spędzili czas pożytecznie, przypominając sobie zasady bezpieczeństwa.

Bożena Kaczmarczyk

Skip to content