Bal Przebierańców dla Przedszkolaków na Zamku w Toszku

BAL PRZEBIERAŃCÓW

17 lutego nasi przedszkolacy uczestniczyli w Balu Przebierańców. Bal ten miał miejsce na zamku w Toszku dokąd dzieci udały się autobusem. Wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane i nie mogły się już doczekać kiedy założą swoje stroje.  Po przyjeździe na zamek dzieci zostały bardzo gorąco powitane i zaproszone na poczęstunek.  Później rozpoczęły się tańce w ogromnej sali balowej. Dzieci miały przepiękne stroje i świetnie się bawiły. Było też wiele konkursów. Podczas przerwy dzieci otrzymały duże arkusze i rysowały zamek w Toszku. Wszystkie prace dzieci zostały wywieszone w przedszkolu w galerii prac dzieci. Przedszkolacy wysłuchały też legendy o złotej kaczce, która pilnuje skarbu w toszeckich lochach oraz legendy o powstaniu miasta Toszek. Dzieciom także złożyła wizytę Biała Dama mieszkająca w toszeckim zamku. Bardzo zadowolone z balu dzieci wróciły do przedszkola.

p. Krystyna Bycka