Śniadanie Daje Moc!

Śniadanie Daje Nam Moc !!!

Uczniowie klasy II i III w tym roku szkolnym kontynuowali udział w programie edukacyjnym „Śniadanie daje moc”. W ramach programu uczyli się co należy zjeść na śniadanie, uczestniczyli w pogadankach o zdrowym jedzeniu oraz spotkali się z panią dietetyk. Teraz doskonale wiedzą, że śniadanie to ważny posiłek dnia. Dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej się koncentrują i mają siłę do zabawy.
      8 listopada uczestniczyliśmy w Dniu Śniadanie Daje Moc. Polegał on na wspólnym przygotowaniu i zjedzeniu zdrowego śniadania. Następnie uczniowie klas młodszych częstowali kanapkami uczniów klas starszych i zachęcali do jedzenia zdrowych śniadań. Uczniowie naszej szkoły doskonale znają piramidę żywieniową oraz rolę śniadania w swojej diecie.
     Wszystkie te działania sprawiły, że nasza szkoła otrzymała certyfikat, natomiast uczniowie nadal interesują się zdrowymi sposobami odżywiania i aktywnie uczestniczą w kolejnych programach edukacyjnych.

p. Agnieszka Sołtysiak