Mały OKR 2017

KONKURS RECYTATORSKI „MAŁY OKR 2017”

Dnia 10 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Rudziniec w Poniszowicach zostały przeprowadzone eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2017” organizowane – jak co roku – przez GOK Rudziniec,  ZSP w Pławniowicach oraz ZSP w Rudnie pod patronatem honorowym Pana Krzysztofa Obrzuta – wójta Gminy Rudziniec – fundatora nagród książkowych oraz statuetek dla zwycięzców. Za stronę merytoryczną przedsięwzięcia odpowiedzialne były panie Stefania Roziak z ZSP w Pławniowicach oraz Bożena Kaczmarczyk z ZSP w Rudnie.

Zainteresowanie tym prestiżowym konkursem wśród dzieci i młodzieży z naszej gminy było bardzo duże. Przesłuchania trwały wiele godzin. Najpierw na scenie zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy konkursu – uczniowie klas I-III. Naszą szkołę reprezentowali znakomici recytatorzy: Natalia Strzępek oraz Jakub Blaszczyk z kl. III. Następnie czas przyszedł na popisy artystyczne uczniów starszych klas szkoły podstawowej. ZSP w Rudnie reprezentowały: Natalia Zaczkowska, Zofia Semerga oraz Oliwia Pawletko. Profesjonalne jury w składzie: Pan Adam Radosz oraz Pan Michał Skiba nagrodziło występ naszej uczennicy Natalii Zaczkowskiej, przyznając jej wyróżnienie!

Ostatnim etapem zmagań konkursowych był występ uczniów gimnazjum. Miło jest nam, że nasza absolwentka Aleksandra Babiuk zdobyła I miejsce w tej kategorii oraz Nagrodę Publiczności i pojedzie do Katowic, gdzie będzie reprezentowała Gminę Rudziniec na kolejnym (regionalnym) etapie „Małego OKR 2017”.

Trzymamy mocno kciuki za Aleksandrę!

Serdecznie dziękuję całej piątce reprezentującej ZSP w Rudnie w konkursie recytatorskim „Mały OKR”, która pod moją opieką przygotowywała się do występu. Szczere gratulacje składam Natalii Zaczkowskiej za zdobycie wyróżnienia. Życzę Wam wszystkim kolejnych sukcesów!

dr Bożena Kaczmarczyk