Warsztaty dla klas IV- VI

Mnemotechnika i asertywność, czyli o warsztatach słów kilka…

Czy możliwe jest czerpanie przyjemności z nauki? Jak efektywnie zapamiętywać informacje? Jakie są możliwości naszej pamięci? Na te oraz inne pytania uczniowie klas IV-VI ZSP w Rudnie poznali odpowiedzi podczas warsztatów zatytułowanych „Mnemotechniki – jak uczyć się, by umieć?, przeprowadzonych 10 kwietnia 2017 roku przez p. Anitę Stachowiak z Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach.

Podczas zajęć z mnemotechniki uczniowie poznali skuteczne techniki uczenia się, a co za tym idzie, poszerzyli zakres swoich umiejętności poznawczych. Zrozumieli, że mnemotechniki, czyli metody ułatwiające zapamiętywanie, otwierają nowe możliwości dla ich umysłów, pozwalają spojrzeć na informacje w inny sposób.

Po przerwie odbyły się kolejne warsztaty, tym razem pod tytułem „MMS, czyli Młody, Mądry, Szczęśliwy”. Uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie, co znaczy być asertywnym oraz poznali różne aspekty asertywności i zasady asertywnych zachowań. Mogli też rozwijać swoje umiejętności społeczne.
            Z pewnością udział w warsztatach był cennym doświadczeniem dla naszych uczniów. Nowa wiedza i umiejętności, które z nich wynieśli przydadzą im się nie tylko na dalszych szczeblach ich edukacyjnej kariery, ale i w dorosłym życiu.

Bożena Kaczmarczyk