Miesterium Wielkanocne 2017

Występ uczniów naszej szkoły w rudnowskim kościele

Za nami Wielkanoc, czyli najważniejsze Święta w Roku Liturgicznym Kościoła Katolickiego. Jest to czas, w którym rozpamiętujemy mękę i śmierć Jezusa oraz przypominamy sobie, że zrobił to z miłości do nas.

Co roku uczniowie naszej szkoły w okresie wielkanocnym pod opieką katechetki – p. Krystyny Kwiecień przygotowują występ, który prezentują w kościele parafialnym. W tym roku w misterium wpletli elementy biografii św. brata Alberta Chmielowskiego.

Dnia 7.05.2017 r. (niedziela) o 14.00 odegrali oni spektakl pt. ,,Miłości pragnę dzieci me”. Cały scenariusz napisała pani Krystyna Kwiecień. Głównym bohaterem  przedstawienia był św. Brat Albert, w którego rolę wcielił się Marceli Rygol. Warto zaznaczyć, że niemal wszyscy uczniowie ZSP w Rudnie zostali zaangażowani w ten występ. Znakomicie odegrali swe role!

Cieszymy się ogromnie, że nasz występ spodobał sie publiczności i – co najważniejsze – poruszył ich serca i dał do myślenia. Oto nam przecież chodziło.

Marceli Rygol, kl. VI