Przedszkolna Wycieczka do Rud

Wycieczka Przedszkolaków

Dzień 25 maja był oczekiwany z niecierpliwością przez wszystkich przedszkolaków. Był to dzień naszej przedszkolnej wycieczki. W tym dniu śniadanie było już wyjątkowo o godzinie 7:30, a wyjazd o godzinie 8:15. Na szczęście wszyscy zdążyli na czas i nikt się nie spóźnił. Jechaliśmy autokarem do Rud, gdzie znaleźliśmy się na starej stacji kolejowej. Następnie spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził dzieci po stacji, przedszkolacy mogli pooglądać lokomotywownie, drezyny, wsiąść do lokomotywy. Później była wspaniała zabawa w parku linowym, z licznymi przeszkodami, które okazały się jednak łatwe do pokonania dla naszych przedszkolaków. Po zabawie przyszedł czas na kanapki i krótki odpoczynek, gdyż dzieci czekała jeszcze prawie godzinna przejażdżka na trasie Rudy – Stanica i z powrotem. W czasie jazdy dzieci spotkały się z panem maszynistą i mogły przymierzyć kolejarskie czapki. Po powrocie czekała na przedszkolaków niespodzianka – spotkanie z średniowiecznym rycerzem, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób zapoznał dzieci z obyczajami rycerskimi, sposobem walki oraz elementami stroju rycerza. Była to żywa lekcja historii. Na koniec czekał na dzieci grill z kiełbaskami. Wszyscy przedszkolacy zadowoleni szczęśliwi dotarli do przedszkola o godzinie 14:00.

p. Krystyna Bycka