Wrocław 2017

Uczniowie ZSP w Rudnie zwiedzają Wrocław

Dnia 27 kwietnia br. odbyła się wycieczka do Wrocławia. Wszyscy uczniowie punktualnie zjawili się na miejscu zbiórki, po czym nauczyciele sprawdzili obecność.

Kiedy wszyscy już zajęli swe miejsca, wyruszyli z Rudna. Podróż była długa, lecz w autobusie nie brakowało miłej atmosfery. Gdy uczniowie dojechali na miejsce, rozpoczęło się zwiedzanie miasta. Zobaczyli dużo ciekawych pomników, a także fabrykę słodyczy, w której mieli możliwość zrobienia własnych lizaków oraz kupienia wyśmienitych słodyczy. Myślę, że najbardziej zafascynowały ich krasnoludki, którym robili mnóstwo zdjęć. Przeszli również przez most, który był „ozdobiony” kłódkami na znak miłości.

Po zwiedzaniu wrocławskich ulic przyszedł czas na to, na co większość uczniów z niecierpliwością czekała. Zwiedzający udali się do zoo, w którym było mnóstwo ciekawych zwierząt, wzbudzających duże zainteresowanie. Następnie nasi uczniowie poszli do Afrykanarium, które bardzo się im spodobało. Było w nim mnóstwo ciekawych ryb a nawet mors i meduzy.

Następnie udali się na zasłużony obiad, po którym mogli kupić pamiątki a później wrócili do autobusu i ruszyli do Rudna. Myślę, że wycieczka naszym uczniom się spodobała, gdyż wychodzili z autobusu radośni, z uśmiechami na twarzach.

Żaneta Zwiernik, kl. VI