Akcja Masowego Czytania !

Akcja: Jak nie czytam jak CZYTAM

1 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 432 608 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

W akcji wzięło również udział 75 dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rudnie, czytając książki w Szkolnej sali gimnastycznej i sali zabaw w Przedszkolu. Dołożyliśmy dzięki temu swoją małą cegiełkę do bicia rekordu masowego czytania !

Dziękujemy i zachęcamy do czytania przez CAŁY ROK!!!