Karta Rowerowa

Egzamin na kartę rowerową

Dnia 26 maja br. obchodziliśmy Dzień Matki, ale dla uczniów ZSP w Rudnie dzień ten był ważny jeszcze z innego powodu. Otóż podeszli oni do egzaminu na kartę rowerową. Przez cały rok przygotowywali się do niego, ucząc się pilnie pod okiem pana Romana Sowy na lekcjach techniki. Musieli opanować teorię oraz praktyczną umiejętność jazdy na rowerze i zastosowania przepisów ruchu drogowego w praktyce. Stres był tym większy, że nad przebiegiem egzaminu czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Pyskowicach:  sierżant sztabowy Łukasz Kempa,  aspirant sztabowy Grzegorz Kacan,  młodszy aspirant Jarosław Stachel. Na szczęście okazało się, że strach ma wielkie oczy a nasi uczniowie są znakomicie przygotowani do egzaminu. Wszyscy zaliczyli go i mogą teraz jeździć do szkoły na rowerach!

Bożena Kaczmarczyk