Dożynki Gminne w Rudnie 2017

DOŻYNKI GMINNE ORAZ 800-LECIE MIEJSCOWOŚCI RUDO

27 sierpnia 2017 roku mieszkańcy Rudna świętowali z dwóch powodów. Po pierwsze, aby uczcić Dożynki Gminne, po wtóre – aby upamiętnić 800-lecie swojej miejscowości. W przygotowania do celebracji tych dwu wydarzeń włączyli się m.in. uczniowie oraz nauczyciele ZSP w Rudnie wraz z innymi instytucjami.

Jeszcze przed wakacjami ZSP w Rudnie wraz z GOK Rudziniec oraz Radą Solecką Sołectwa Rudno zorganizowali Gminny Konkurs Plastyczny „Rudno dawniej”. Nagrodzone prace można było podziwiać podczas niedzielnej uroczystości.

Świętowanie rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym w Rudnie, którą odprawił biskup gliwicki Jan Kopiec. W Eucharystii uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, sołtysi wszystkich sołectw należących do gminy Rudziniec, kobiety niosące korony żniwne oraz nasi uczniowie w strojach ludowych. Po mszy korowód wyruszył w stronę boiska sportowego „Młodość Rudno”. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, począwszy od przedszkolaków, przygotowali się solidnie do tego wydarzenia. Część z nich siedziała na przyczepach dożynkowych i wzięła udział w scenkach rodzajowych, pozostali pod opieką nauczycieli i rodziców z uśmiechami na twarzach kroczyli w stronę boiska.

Ważnym punktem programu uroczystości dożynkowych i rocznicowych był występ uczniów oraz absolwentów ZSP w Rudnie pt. „Czamu Ponboczek uratowoł Janka?”, który przygotowali pod opieką p. Bożeny Kaczmarczyk i p. Małgorzaty Mamok-Migurskiej oraz p. Dyrektor Ewy Dohrmann. W zabawny sposób przedstawili oni legendarne początki wsi Rudno.

W rolę tytułowego Janka wcielił się Patryk Nowara. Pozostali Artyści to:

Marta Brzozanarrator

Paweł Szubertnarrator

Agata Fitzke, Agata Szubert, Kamila Hassa, Natalia Zaczkowskamieszkanki Rudna, uczennice

Marceli Rygolrechtor, mieszkaniec Rudna

Mateusz JurczykPonboczek, mieszkaniec Rudna

Tomasz Morcinekutopek, mieszkaniec Rudna

Julia Rapsiewiczwokal

Paweł Blaszczykfarorz, uczeń, oprawa muzyczna na żywo

Julia Dohrmannmuzyka.

Popis artystyczny wypadł znakomicie, ponieważ Artyści dali z siebie wszystko. Piosenka na zakończenie po prostu porwała tłumy!

Serdecznie dziękujemy Aktorom za trud włożony w przygotowania oraz perfekcyjny występ! Jesteście wspaniali!

Pani Dyrektor, Pani Małgosia i Pani Bożena