Europejski Dzień Języków Obcych 2017

Europejski Dzień Języków Obcych 2017.

II edycja w ZSP Rudno

Już po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole „Europejski Dzień Języków Obcych”. Oficjalnie dzień ten przypada 26 września, jednakże ze względu na rodzinny konkurs językowy oraz szkolny konkurs, dzień ten obchodziliśmy tydzień później, czyli 3 października. W tym szczególnym dniu chcieliśmy przybliżyć uczniom różnorodność kulturową, zachęcić do uczenia się języków obcych oraz zabrać ich w niezapomnianą podróż po różnych krajach europejskich…

Zaczynając od początku, każda z klas wylosowała państwo europejskie i miała za zadanie przygotowanie sali, potraw, strojów i kilku najciekawszych informacji związanych z tym państwem. Kreatywność, zaangażowanie rodziców i uczniów w tym dniu przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów oraz szanownego jury (zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii).

Jury w składzie: Pani Dyrektor Ewa Dohrmann, Pani sekretarka Eryka Szykowska oraz Pani z j. angielskiego Basia Szymura wybrało najciekawsze i najbardziej interesujące państwa. Miło nam poinformować że:

W KATEGORII KLAS I-III

I miejsce zajęła klasa I (Anglia)

II miejsce – klasa III (Niemcy)

W KATEGORII KLAS IV- VI

I miejsce  klasa IV (Grecja)

II miejsce klasa VI (Francja)

III miejsce klasa V (Włochy)

A to nie był koniec atrakcji w tym dniu! Odbyło się również wręczenie nagród w Rodzinnym Konkursie Językowym „Memory Językowe”. Do organizatorów wpłynęło 16 pięknych i starannie wykonanych prac wykonanych przez dzieci szkolne i przedszkolne!

Oto wyniki konkursu:

I miejsce zajął Karol Lukaschowitz z Przedszkola

II miejsce zajęła Rozalia Grobosz również z Przedszkola

III miejsce zajęła Wiktoria Kunce z klasy I

Wyróżnienia: Jakub Blaszczyk z klasy IV, Natalia Strzępek z klasy IV oraz Nicola i Milena Kałuża z klasy I.

A i to jeszcze nie wszystkie atrakcje. Następnie uczniowie wspólnie odśpiewali  kanon „Panie Janie” aż w czterech językach: polskim, niemieckim, angielskim i francuskim. Pani Basia Szymura i Pani Małgosia Mamok-Migurska przygotowały ponadto gry i zabawy, dzięki którym uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o krajach europejskich. Były m.in. kalambury językowe, karaoke w języku angielskim i niemieckim, przysłowia językowe i gra w bingo.

Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie sal i potraw, udział uczniów w konkursach oraz rodzinne przygotowanie praca na konkurs „memory językowe”. Mamy nadzieję że kolejna edycja w przyszłym roku będzie dla Was niesamowitą podróżą po krajach europejskich i zachęci Was do jeszcze większego zaangażowania w naukę języków!

Organizatorki:

p. Barbara Szymura i p. Małgorzata Mamok- Migurska